Заповідник Діяльність Офіційні документи Проекти Громадянам Карти ГІС Геоінформаційний портал Флора Фауна Гриби Лишайники Водні об'єкти Контакти Новини Благодійність Відвідування заповідника Дослідницькі інфраструктури НКП ПРОГРАМИ «ГОРИЗОНТ ЄВРОПА» Метеорологічні дані






Чорнобильський радіаційно-екологічний біосферний заповідник
Chornobyl Radiation and Ecological Biosphere Reserve
СПОСТЕРІГАЄМО СЕЗОННО

🟢Не тільки професіонали, а й орнітологи-любителі знають, що в різні пори року можна побачити різних пернатих. Бо птахи, образно кажучи, не сидять на одному місці: хтось мігрує, хтось залишається зимувати, а хтось просто пролітає повз.
На території Чорнобильського заповідника в різні сезони можна спостерігати за багатьма пташиними.
❄️Взимку це, в першу чергу, орлани білохвості та зимуючі на маршрутах і в місцях підгодівлі птахи (в основному – горобцеподібні та дятли).
🌱Ранньою весною результативними будуть спостереження за птахами на міграції (хижими, гусеподібніми, куликами, пастушками, мартинами, горобцеподібними), міграційними скупченнями пернатих на водоймах, за токуваннями тетерука, бекаса, вальдшнепа, сов, шлюбними іграми журавля сірого та токовими польотами хижаків.
🎋Весна «багата» на галасливі гніздові колонії баклана великого, крячки, мартинів, чаплі сірої, токування дрімлюги, деркача, вальдшнепа.
🌼Влітку спостереження ведуться, в основному, за молодими птахами, скупченнями пернатих у місцях природної годівлі (лелека чорний, сірий журавель, гуска сіра, кулик-сорока), полюваннями хижих птахів на луках.
🍂Восени основні події в пташиному світі – передміграційні скупчення птахів (водоплавні, журавель сірий) та їх осіння міграція.
На фото шишкар ялиновий (Loxia curvirostra).
Фото Сергія Домашевського.




Чорнобильський радіаційно-екологічний біосферний заповідник Tel: +38 (044) 275-01-88 Електронна пошта: info@zapovidnyk.org.ua